Başkan Metin; Rize Genelinde Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi...

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonunda gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Metin; Rize Genelinde Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi...

Başkan Metin; Rize Genelinde Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonunda gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Rahmi Metin, beraberindeki Teknik işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel, Fen İşleri Müdürü ve teknik ekiplerle; Kaplıca mahallesi içme suyu HES projesi, Yeniköy mahallesinde Mezarlık alanı, Müftü mahallesinde yol ve cami, Kale mahallesindeki merdiven yenileme çalışmaları, Üniversite önünde dolgu çalışmaları ve İslampaşa mahallesinde oluşturulan Çocuk Trafik Eğitim pistinde süren çalışmaları gözlemledi hayırlı olmasını diledi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

İncelemelerine, Kaplıca Mahallesi içme suyu HES projesi ve Yeniköy mahallesinde Mezarlık alanı oluşturulmak üzere devam eden perde beton çalışmaları ile başlayan Başkan Metin, daha sonra Müftü mahallesinde yapılışı devam eden 60 yıllık patika yol ve şahin sokak ta yapılması planlanan yolu inceleyerek Çaykur ilkokulu yanında temel açma işlemleri devam eden Cami çalışmaları ile devam etti.

Belediye Başkanı ve beraberindeki ekip, buradan Gündoğdu - Dağınıksu mahallesinde büyük bir kısmı tamamlanan yol çalışmalarını inceleyerek, İslampaşa Trafik Eğitim pist çalışmaları ve Üniversite önünde sahil dolgu alanına geçerek burada devam eden ek deniz dolgu alanı çalışmalarını inceledi.

Başkan Rahmi Metin daha sonra şehir merkezinden Kale mahallesine geçerek, Kale’nin tarihi dokusunun görünümü de dikkate alınarak Kale surlarına uygun yürütülen çalışmayı, aynı şekilde kesme taş kullanılarak, Kale Camii altına bağlanan alternatif yaya yolunda altyapı ve merdiven yenileme çalışmalarını inceledi.

Saha incelemelerinde vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet eden Belediye Başkanı Rahmi Metin, sorunları çözüme kavuşturmak için tüm ekiplerimizle çalışıyoruz. Rize’de birçok sokak cadde ve mahallemizde çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları da incelemek adına sahadayız. İnşallah 2021 yılını bir önceki yıla göre daha çok hizmetle kapatmaya çalışacağız dedi.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8