Ortahisar’da ‘İyilik Kapısı Hisaray’ hizmete açıldı!

Ortahisar Belediyesi ile Hayrat Yardım Derneği’nin ‘İyilik Kapısı’ sloganıyla birlikte hayata geçirdiği ‘Hisaray’ yardım merkezi hizmete açıldı.

Ortahisar’da ‘İyilik Kapısı Hisaray’ hizmete açıldı!

Ortahisar’da ‘İyilik Kapısı Hisaray’ hizmete açıldı!

Ortahisar Belediyesi ile Hayrat Yardım Derneği’nin ‘İyilik Kapısı’ sloganıyla birlikte hayata geçirdiği ‘Hisaray’ yardım merkezi hizmete açıldı.

Açılışa; Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Hayrat Derneği Trabzon Şubesi Başkanı Fahrettin Köroğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İhtiyaç sahibi aileler ya da kişiler, şehit aileleri, yetim ve öksüz çocuklar merkezden bütün yıl boyunca yararlanabilecek.

Merkezden yararlanmak için, hiçbir sosyal güvencesi olmayan, kamu kurum ve kuruluşlarından yardım almayan ihtiyaç sahipleri Ortahisar Belediyesi’ne başvuracak. Belediye tarafından yapılacak inceleme neticesinde durumları tespit edilenler, kendilerine verilecek yardım fişiyle birlikte ‘Hisaray’dan ihtiyaçlarına uygun olarak gıda, giysi, oyuncak, ev eşyası vb. malzemeleri ücretsiz olarak tedarik edebilecek.

“RAMAZAN AYININ MANEVİ ATMOSFERİNE UYGUN”

Merkezin açılışında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ramazan ayının manevi atmosferine uygun olarak projeyi hayata geçirmekten dolayı son derece mutlu olduğunu dile getirdi. Örnek bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Genç, “Bu mübarek günde ve Ramazan ayının arifesinde böyle bir hayırlı bir işe vesile olmaktan son derece mutluyum. Belediyemiz adına büyük bir manevi huzur duyduğumu belirterek, buraya teşrif eden hazirunu en kalbi duygularımla selâmlıyorum. Çok güzel bir ayın arifesindeyiz. Bir taraftan ibadet ayı olmakla beraber bir taraftan da yardımlaşma ve dayanışma ayı... Birlik, beraberliğimize ve güzel işlere vesile olan bir ay. İnşallah, Yüce Allah (C.C) en güzel şekilde edâ etmeyi hepimize nasip eder. Biz de bu güzel ayın manevi atmosferine bir örneklik teşkil etmesi amacıyla bu projeyi hayata geçiriyoruz.” dedi.

“YARDIMLAR VATANDAŞLARIN AYAĞINA GÖTÜRÜLECEK”

Başkan Genç, vatandaşların rencide olmaması için yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar ulaştırılacağını kaydetti. Genç, şöyle konuştu: “Dünyanın her tarafında mazlumun imdadına yetişen kıymetli yardım derneğimizle birlikte şehrimizde böyle bir projeyi birlikte hayata geçirebilir miyiz diye düşündük, istişare ettik. Bu güzel mekânı hayırlı bir amaca hizmet etmek amacıyla uygun hale getirdik. Ramazan ayının faziletiyle beraber inşallah ihtiyaçlı ailelerimize buradan ulaşacağız. Ve işin manevi atmosferine de halel getirmemesi açısından bir disiplinle beraber ihtiyaçlı ailelerimize biz ulaşacağız. Bu ayı da güzel bir şekilde edâ edeceğiz. Ramazan ayının dışında da burası faaliyetlerine devam edecek. Güzel bir çalışma oldu. Ben bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki bütün başkanlarımıza, derneklerimizin temsilcilerine ve vatandaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Her halükârda çok güzel bir projeye vesile olmuş oluyoruz. Şehrimiz adına da hemşerilerimiz adına da sizlere teşekkür ediyorum. Ve yaklaşan Ramazan ayınızı da tebrik ediyorum.”

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8