Rize Belediyesi geceden itibaren kar mesaisine başladı....

Yağdı yağacak derken, günler sonara Rize şehir Merkezi sabahın ışıklarıyla geceden yağan ve 5 cm. geçmeyen karla tanışmış oldu. Kar yağışına en çok aylardır evlerinden dışarı çıkamayan çocuklar ve gençler sevindiler.

Rize Belediyesi geceden itibaren kar mesaisine başladı....

 Rize’ye Mevsinin ilk karı yağdı

Yağdı yağacak derken, günler sonara Rize şehir Merkezi sabahın ışıklarıyla geçeden yağan ve 5 cm. geçmeyen karla tanışmış oldu. Kar yağısına en çok aylardır evlerinden dışarı çıkamayan çocuklar ve gençler sevindirler.

Rize Belediyesi geceden itibaren kar mesaisine başladı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Doğu Karadeniz bölgesinde kar yağışı uyarısı vermesinin ardından karla mücadele çalışmaları için hazırlık içerisine giren Rize Belediyesi, yağışın ilk saatlerinden itibaren göreve başladı.

Rize’de yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı, gece saatlerinde kısmen şehir merkezinde de etkisini gösterdi. Daha çok köylerde ve Rize’nin üst kısımda kalan mahallelerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte Rize Belediyesi ekipleri gece saatlerinde sahada hazır bulundu.

Öncelikli olarak şehir merkezinde bulunan sağlık kuruluşlarının yolları başta olmak üzere, şehir içi ulaşımı sağlayan ana arter yollarda çalışmalar yürüten ekipler yolları açık tutmak için mücadele verdi. İş makinelerinin yanı sıra, yaya kar küreme ekiplerinin de görevde olduğu gece saatlerinde çalışmalar titizlikle yürütüldü. Rize Belediyesi, karla mücadele çalışmalarına gün boyu ve gece saatlerinde aralıksız devam edecek. Ayrıca çalışmalar kapsamında bir taraftan kar temizliği yürütülürken, diğer yandan temizlenen yollarda ekipler tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8