Turhal Belediyesi yeni aşevi binası tamamlanıyor...

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in projeleri arasında yer alan yeni Aşevi Hizmet binası tamamlanıyor.

Turhal Belediyesi yeni aşevi binası tamamlanıyor...

Turhal Belediyesi yeni aşevi binası tamamlanıyor

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in projeleri arasında yer alan yeni Aşevi Hizmet binası tamamlanıyor.

Turhal Belediyesi tarafından 65 yaş üstü, kimsesi olmayan ve bakıma muhtaç ailelere yönelik sıcak yemek hizmeti vermek amacıyla yeni Aşevi Hizmet binasında sona yaklaşıldı.

Modern mutfağı ile her gün yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi vatandaşa sıcak yemek ulaştırdıklarını belirten Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, “Belediyemize ait mevcut Aşevi binamız yetersiz geliyordu. Daha modern yeni bir Aşevi binası yapımı için projemizi hazırladık. Yavuz Selim Mahallemizde yapımı devam eden yeni Aşevi Hizmet binamızda sona yaklaştık. İnşallah bundan sonra daha modern ve hijyen ortamda yemeklerimizi hazırlayarak ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızla, pandemi sürecinde Covit-19 tedavisi gören hastalarımıza servis edeceğiz” dedi.

AŞEVİMİZDE KENDİ SEBZELERİMİZİ KULLANIYORUZ

Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü içerisinde yer alan 2 dönümlük alanda sebze serası kurduklarını belirten Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, burada üretilen sebzelerin Aşevi’nde kullanıldığını söyledi.

Başkan İlker Bekler yaptığı açıklamada; “Turhal ilçemiz Kazova dediğimiz tarımsal alan içinde bulunan bir ilçedir. Biz de bunun bir sembolik değeri olması nedeniyle kendi belediye arazimiz üzerine bir sera kurduk. Burada domates, biber ve patlıcan üretimine başladık. Burada üretilen kendi mamullerimizi, aşevlerimizde kullanarak halkımıza hizmet veriyoruz. Burada şunu da amaçlıyoruz. Artık tüketen değil, üreten bir Turhal Belediyesi olduğunu göstermek istiyoruz. Bu konuda da örnek olmak istiyoruz” dedi.

TURHAL’DA HER GÜN GÖNÜL SOFRALARI KURUYORUZ

Ramazan ayında da sıcak yemek dağıtımına devam ettiklerini belirten Başkan İlker Bekler, “Ramazan Paylaşmaktır” Sloganıyla 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında da komşularımızın sofralarına misafir oluyoruz. Bakıma muhtaç, 65 yaş ve üzeri, kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik sıcak yemek ikramına devam ediyoruz” dedi.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8