Turhal' da Çivril Deresi Baştan Sona Yenilendi...

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in projeleri arasında yer alan Çivril Deresi Yürüyüş Yolu ve Peyzaj Projesi tamamlandı.

Turhal' da Çivril Deresi Baştan Sona Yenilendi...

Çivril Deresi Baştan Sona Yenilendi

ÇİVRİL DERESİ YÜRÜYÜŞ YOLU VE PEYZAJ PROJESİ TAMAMLANDI

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in projeleri arasında yer alan Çivril Deresi Yürüyüş Yolu ve Peyzaj Projesi tamamlandı.

Turhal İlçe merkezinde yer alan Çivril Deresi çevresi için hazırlanan proje tamamlanarak, Turhallıların hizmetine sunuldu.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in projeleri arasında yer alan Çivril Deresi Yürüyüş Yolu ve Peyzaj Projesi kapsamında dere kenarında; yürüyüş parkurları, dinlenme alanları oluşturuldu. Dere kenarına monte edilen modern aydınlatma sistemleri ile de enerji tasarrufu sağlanıyor.

Çivril Deresi kenarında gece-gündüz yürümenin, Turhallılar için bir hayal olduğunun altını çizen Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, gerçekleştirilen proje ile Çivril Deresi’nin doğal güzelliğine kavuştuğunu belirtti.

Başkan İlker Bekler projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Turhal İlçe Merkezimizin içinde yer alan ve Liseler Bölgesi diye adlandırılan bölgeye yakın bir konumdaki Çivril Deremiz için seçim öncesinde projemizi hazırlayarak vatandaşlarımıza söz vermiştik. Hamdolsun bugün geldiğimiz nokta itibariyle söz verdiğimiz projelerin bir bir hayata geçtiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Şehrimize yeni bir yaşam alanı kazandırmak amacıyla; Çivril Deresi Yürüyüş Yolu ve Peyzaj Projemiz kapsamında çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayarak dere etrafında düzenlemelerimizi yaptık ve yeşil alanlarımızı oluşturduk. Turhallı vatandaşlarımızın dere kenarında güvenli bir şekilde yürüyüş yapabilmeleri için yürüyüş yollarımızı, bisiklet yollarımızı ve dinlenme alanlarımızı oluşturduk. Yine dere üzerinde yaya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yaya köprüsü inşa ettik. Geceleri de bölgenin güvenliğini sağlamak, insanlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde aileleriyle birlikte vakit geçirebilmeleri için modern tasarruflu aydınlatma direklerimizi monte ettik. Çivril Deremizi Turhal’ın cazibe merkezlerinden biri haline getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Turhal’ımıza hayırlı olsun.

Turhal Bizim Sevdamız

Göreve geldiğimiz günden itibaren Turhal’ın daha yaşanabilir bir şehir olması için tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirerek, Turhallılara verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Biz bu şehre sevdalıyız. Turhal’ımızı güzelleştirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan, emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8