Turhal'da yatırım çalışmaları incelendi...

Vali Dr. Ozan Balcı ve Turhal Belediye Başkanı Turhal'da, tamamlanan ve yapımı devam eden yatırım çalışmalarını inceledi.

Turhal'da yatırım çalışmaları incelendi...

Turhal'da yatırım çalışmaları incelendi

Vali Dr. Ozan Balcı ve Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler Turhal'da, tamamlanan ve yapımı devam eden yatırım çalışmalarını inceledi.

Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilçe protokolünün yer aldığı incelemelerde ilk olarak Turhal Organize Sanayi Bölgesine (OSB) kazandırılan anaokulu ve kreş ziyaret edildi. 1 Haziran’da eğitime başlayacak anaokulu ve kreş kadınlara destek olma anlamında önemli projeler arasında yer alıyor.

Daha sonra üretim sektörü ve sanayiciyi destekleme amacıyla Turhal'a kazandırılan Turhal OSB ve Akasya Ahşap Fabrikası’nda incelemelerde bulunuldu ve fabrika çalışmalarına ilişkin bilgi alındı.

Turhal Belediyesi Traverten Fabrikasını Ziyaret

Ardından Turhal Belediyesi’nin satın alarak işletmeye başlattığı, traverten ocağından çıkan taşların işlendiği Turhal Belediyesi Traverten Fabrikası ziyaret edildi. Fabrikaya ilişkin bilgi veren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, fabrikanın Turhal Belediyesi'nin üretim için kurduğu üç tesisten biri olduğunu anımsattı.

Başkan Bekler, fabrikada hem belediyenin şehrin altyapısının imarında ve peyzajında kullanacağı hem de ihtiyaç duyanların alabileceği çeşitli formlarda traverten üretimi yapıldığını belirtti. Daha sonra Traverten Fabrikasında üretilen travertenlerin uygulandığı, Turhal Belediyesi binası olarak kullanılması planlanan kültür evinde devam eden çalışmalar incelendi.

Turhal Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda İnceleme

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol ile Spor Tokat kapsamında Turhal’a kazandırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulunulmasının ardından hayırseverlerin desteğiyle inşaatı devam eden Turhal İmam Hatip Okulları Uygulama Camisindeki çalışmalar da incelendi.

Ayrıca Turhal’da devam eden eğitim yatırımlarına ilişkin yapılan bilgilendirmede, yeni okul yapımı ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Bu kapsamda Turhal'da 17 okul yeniden inşa edilirken, 15 okulda güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Altyapı Üretim Tesisi Ziyaret

Daha sonra Turhal Belediyesine ait, asfalt, kum, mıcır, parke gibi yol yapımında kullanılan malzemenin üretildiği tesis ziyaret edildi. Tesise ilişkin bilgi veren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal'a kazandırılan tesis ile bundan sonraki dönemde yol yapımı için kullanılan malzemeler konusunda sıkıntı olmayacağını ifade etti.

Merkez Valisi Alim Barut’a Taziye Ziyareti

Son olarak kayın biraderi Mustafa Şeyhoğlu’nun vefatı nedeniyle Merkez Valisi Alim Barut’a taziye ziyaretinde bulunularak, Vali Alim Barut ve Şeyhoğlu ailesine baş sağlığı ve sabır dilekleri

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8