Turhal sanayi esnafı 40 yıl sonra belgelerine kavuştu...

Tokat'ın Turhal ilçesinde 40 yıldır çözüme kavuşamayan mevcut Turhal Sanayi Sitesi’nin Yapı Kullanma İzin Belgesi sorunu Belediye Başkanı İlker Bekler’in girişimleriyle çözüme kavuştu.

Turhal sanayi esnafı 40 yıl sonra belgelerine kavuştu...

BAŞKAN İLKER BEKLER 40 YILLIK YAPI KULLANIM İZİN BELGESİ SORUNUNU ÇÖZDÜ

Turhal sanayi esnafı 40 yıl sonra belgelerine kavuştu

Tokat'ın Turhal ilçesinde 40 yıldır çözüme kavuşamayan mevcut Turhal Sanayi Sitesi’nin Yapı Kullanma İzin Belgesi sorunu Belediye Başkanı İlker Bekler’in girişimleriyle çözüme kavuştu.

Turhal Sanayi Bölgesindeki yaklaşık 250 esnafa, Turhal Belediyesi tarafından Yapı Kullanım İzin Belgesi verildi. Yıllardır bu sorunla karşı karşıya gelen sanayi sitesi esnaflarının yapı kullanım izin belgeleri, Başkan İlker Bekler tarafından tek tek ulaştırıldı.

Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal Sanayi Sitesi’ndeki esnafları tek tek ziyaret ederek, ekibiyle birlikte Yapı Kullanım İzin Belgelerini teslim etti, esnaflarla sohbet etti.

Sanayi esnafına zorlu pandemi sürecinde destek olmak amacıyla hak sahiplerinden herhangi bir ücret alınmadan Yapı Kullanım İzin Belgelerinin verildiğine değinen Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, 40 yıllık sorunu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Belediye Başkanı İlker Bekler konuyla ilgili yaptığı açıklamada;'' 1980’li yıllarda yapılan inşaatı tamamlanan ama yapı kullanma ruhsatları eksik olan bölgede, teknik ekibimizle çalışmalarımızı başlattık.

40 yıldır aşılamayan sorunu Allah'a Hamdolsun aştık. Bu konuyu çözüme kavuştururken, esnaflarımızdan da asla ücret talep edilmemiştir. Esnafımız, işverenlerimiz mutlu, bizler mutluyuz. İlçemizi ciddi anlamda ilgilendiren 40 yıllık sorunu aşmanın, ülkemizin de içinde bulunduğu bu zorlu süreçte esnafımıza destek olmanın, moral olmanın mutluluğunu, huzurunu yaşıyoruz.

Rabbim zor günleri hep beraber atlatmayı nasip etsin. Türkiye bu zor günleri atlatacaktır. Sanayi sitemiz için atılan bu güzel adımla birlikte, yeni gelişim ve dönüşümlerle yolumuza devam edeceğiz. Turhal’ın gelişmesi, yükselmesi için çalışmalarımıza ara vermeden hızla devam ediyoruz .'' ifadelerini kullandı.

Turhal Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Poyraz, “Başkanımızın 40 yıllık sorunu çözdüğü için teşekkür ediyoruz. Bu sorunumuz 40 yıldır mevcuttu ve bugüne kadar hiçbir Belediye Başkanı çözüme kavuşturamadı ama İlker Bekler Başkanımız bu sorunu çözerek esnafımıza sürpriz yaptı. Özellikle Pandemi sürecinde esnaflarımıza çok büyük bir moral oldu. Tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

Turhal Sanayi Sitesi esnaflarından İbrahim Şen ise, “40 Yıldır burada esnaflık yapıyorum. Bu belgenin eksikliğini her yerde her alanda yaşadık. Başkanımız İlker Bekler’den Allah razı olsun, bu sorunu çözerek bizleri büyük bir yükten kurtardı” dedi.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8