Başkan İlker Bekler: “enerji projelerimizle Turhal'da ilklere imza atıyoruz”

Turhal Belediye Başkanı , Ankara'da düzenlenen Enerji Kentleri Birliği 2021 Yılı Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

Başkan İlker Bekler: “enerji projelerimizle Turhal'da ilklere imza atıyoruz”

Başkan İlker Bekler: “enerji projelerimizle Turhal'da ilklere imza atıyoruz”

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Ankara'da düzenlenen Enerji Kentleri Birliği 2021 Yılı Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

Enerji Kentleri Birliği 2021 Yılı Olağan Meclis toplantısı sonrasında açıklama yapan İlker Bekler, Turhal’da çevreci ve yenilenebilir enerji projeleriyle ilklere imza attıklarını söyledi.

Belediye Başkanı İlker Bekler yaptığı açıklamada; "Çevreye duyarlı, ülkemizin refahına, ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak için kurulan Enerji Kentleri Birliği 2021 yılı Olağan Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Turhal'ımızda yenilenebilir enerji üzerine hazırladığımız projelerle çevreye, ekonomiye katkı sağlayacak ilklere imza atıyoruz.

Belediyemiz tarafından aylık yaklaşık 500 Bin TL’nin üzerinde elektrik bedeli ödüyoruz.

Rüzgâr Enerji Santrali Projemize ilişkin ön izinlerimizi aldık. Tokat merkeze bağlı Saltuk Köyü mevkiinde yapmayı planladığımız belediyemize ait Rüzgâr Enerji Santral Tesisi Projemiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir. Tedaş Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan projemizin ihalesi için kredi çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 18 Milyon TL’ye mal olacak projemiz tamamlandığında 1.8 MW’lik güce sahip santralimizi tamamlamış olacağız.

Yine bir başka enerji projemiz ise Güneş Enerji sistemidir. Tahmini 4 Milyon TL’ye mal olacak projemiz ile 400 KW’lık bir enerji elde edeceğiz. Bu projelerimizin kurulum maliyetlerini 3,5 yılda geri kazanacak sonrasında ise ekonomik olarak gelir elde edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun" dedi.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8