Ortahisar Belediyesi Üniversite Kursunda Yüz Yüze Eğitime Başladı...

Ortahisar Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu yüz yüze eğitime başladı. Pandemi nedeniyle öğrenciler sınıflarda kişi başına 4 metrekare alan düşecek şekilde eğitim görüyor. Öğrenciler ve öğretmenler ateşleri her gün ölçülerek sınıflara alınıyor.

Ortahisar Belediyesi Üniversite Kursunda Yüz Yüze Eğitime Başladı...

ORTAHİSAR BELEDİYESİ

Üniversite kursunda yüz yüze eğitim başladı

Ortahisar Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu yüz yüze eğitime başladı. Pandemi nedeniyle öğrenciler sınıflarda kişi başına 4 metrekare alan düşecek şekilde eğitim görüyor. Öğrenciler ve öğretmenler ateşleri her gün ölçülerek sınıflara alınıyor.

Toplamda 381 öğrencinin eğitim gördüğü kursta öğrenciler; pazartesi-salı, perşembe-cuma ve cumartesi-pazar grubu olarak üç kategoriye ayrıldı.

Saat 09.00’da başlayan eğitim, akşam saat 16.10’da bitecek. Kursta; 14 matematik, 10 Türk dili edebiyatı, 6 tarih, 5 coğrafya ve 3’er tane de biyoloji, kimya ve fizik öğretmeni olmak üzere toplamda 44 öğretmen görev yapıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, pandemi nedeniyle öğrencilerin yaklaşık bir yılı aşkın süredir örgün eğitim imkânlarından uzak kaldığını, salgından korunma tedbirlerine harfiyen riayet edilerek bu kayıp zamanın telafi edilmesi gerektiğini belirtti.

“GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİNE KATKI SUNMAK GÖREVİMİZ”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlayan aşılama çalışmalarıyla birlikte yakın bir zaman içinde yüz yüze eğitim faaliyetlerine başlayarak kaybedilen bu zamanı telafi edeceğini belirten Başkan Genç, “Sağlık her şeyden önemli bir konu… Özellikle dünyayı kasıp kavuran kovid-19 salgını sürecinde sağlığımızı korumak daha bir önem arz ediyor. Ama eğitim de çok önemli bir konu. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın nitelikli bir şekilde eğitim almasını sağlamanın da yollarını bulmalıyız. Gerekli korunma tedbirlerine uyarak, bakanlığımızın belirlediği kurallara harfiyen riayet ederek gençlerimizi yüz yüze eğitim imkânlarından yararlandırmalıyız. Bu nedenle 6 yıldır faaliyetlerine devam eden ve sadece pandemi sürecinde eğitime ara veren üniversiteye hazırlık kurslarımızda yüz yüze eğitim faaliyetlerine başladık. Rehavete asla kapılmadan salgından korunma tedbirlerine büyük bir ciddiyetle riayet ederek öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve öğrencilerimiz eğitim faaliyetlerine devam edecekler. Bu neslin, gençlerimizin salgına rağmen gerekli tedbirleri alarak donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmesine katkı sunmak bizlerin görevidir.” dedi.

“SINIFLARIN MEVCUDU AZALTILDI”

Pandemiden dolayı bir öğrenciye 4 metrekare alan düşmesi için sınıflardaki sıra sayılarını azalttıklarını ifade eden kurs yetkilisi, “Kursta 1000 kişilik öğrenci kapasitemiz vardı. Salgın nedeniyle bunu 381’e düşürdük. Bu öğrencilerimizi seviye tespit sınavı ve not ortalamasına göre belirledik. Kayıt sıralamasına göre de gerekli ayarlamaları yaparak gelmeyecek öğrencilerin yerlerini doldurmak için de yedek listesi oluşturduk.” ifadelerine yer verdi.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8