Turhal Belediyesi'nde son 10 yılın bütçe rekoru kırıldı...

Turhal'da yaşamı kolaylaştırmak ve vatandaşa kaliteli hizmet sağlamak için; temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra vizyon projeler ve sosyal belediyecilik gibi alanlarda çok sayıda projeyi hayata geçiren Turhal Belediyesi, bütçesini de sağlama alarak son 10 yılın kâr rekorunu kırdı.

Turhal Belediyesi'nde son 10 yılın bütçe rekoru kırıldı...

Turhal Belediyesi'nde son 10 yılın bütçe rekoru kırıldı

Turhal'da yaşamı kolaylaştırmak ve vatandaşa kaliteli hizmet sağlamak için; temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra vizyon projeler ve sosyal belediyecilik gibi alanlarda çok sayıda projeyi hayata geçiren Turhal Belediyesi, bütçesini de sağlama alarak son 10 yılın kâr rekorunu kırdı.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Nisan 2019 tarihinde devraldığı Turhal Belediyesinde, iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde uyguladığı tasarruf tedbirlerinin yanında yaşama geçirdiği gelir kaynaklarını artırmaya yönelik çalışmalarla mali tabloyu olumlu yönde değiştirmeyi başardı. 11 Mart 2020 tarihinde başlayan pandemi sürecinin ülke genelinde oluşturduğu olumsuz ekonomik tabloya rağmen şehirde başlattığı yatırım ve yenilenme sürecini de devam ettiren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, aldığı kararlar ve uyguladığı tasarruf tedbirleri ile önemli bir finansal başarıya imza attı.

"Turhal'a hizmet, Turhallılara hizmet" düsturuyla çıktığı Belediye Başkanlığı yolunda Turhallılara verdiği sözleri tutmak için proje ve yatırım çalışmalarını devam ettiren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, oluşturduğu bütçe dengesiyle 10 yıldır zararda olan Turhal Belediyesi'nin büyük bir farkla kâra geçmesini sağlayarak Turhal Belediyesi'nin adını tüm bölgede duyurdu. Bir taraftan yatırım çalışmalarını sürdürerek birçok projeyi Turhal’a kazandırırken, diğer taraftan 2018 yılında 26 Milyon TL zararda olan bütçeyi dengeli bir şekilde yöneten Başkan İlker Bekler, 2 yılda imkansızı başardı. Mayıs Ayı Belediye Meclis toplantısı bütçe görüşmelerinde tüm meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edilen verilere göre; 2019 yılında 10 Milyon lira olan fark, 2020 yılında 14 Milyon liraya yükseldi. Geçen iki yıllık süreçte Turhal Belediyesi'nin borçlarının bir kısmı ödenmiş oldu ve ekstra gelir de sağlanmış oldu.

Turhal Belediyesinde yapılan planlama doğrultusunda, giderlerin ve gelirlerin doğru yönetilmesiyle önemli ölçüde tasarruf sağlandığını belirten Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, gelir getiren projeler uygulanarak 2 yıllık süreçte bütçe döneminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olduğunu belirtti.

2 Yılda İmkansızı Başardık

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler elde edilen bütçe başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Turhal Belediyesi olarak, pandemi sürecinde esnafımıza sunduğumuz kira desteği, yaptığımız ayni ve nakdi sosyal yardımlar ile ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımı, yürüttüğümüz temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sunduğumuz tablet ve kırtasiye malzemesi desteğine rağmen 2019 yılında 76 Milyon 586 Bin 237 TL olarak gerçekleşen gelirimizi 2020 yılında 23 Milyon 609 bin 22 TL artı fark ile 100 Milyon 195 Bin 457 TL’ye yükselttik. Görevi devraldığımız 2019 Yılı Nisan ayında 26 Milyon TL zararda olan Turhal Belediye bütçesini, 2 yıllık süreçte 24 Milyon TL farkla kâra geçirdik. Bu iki yıllık süreçte; Kanal Turhal, Kapalı Yüzme Havuzu, Yeni İş yeri Hizmet Binaları, Muhtarlık Hizmet Binaları, Traverten Mermer Ocağı, yeni otopark alanı oluşturma gibi vizyon projelerimizin yanı sıra, yeni temizlik araçlarımızı alarak kendi araç filomuzu oluşturduk. Bunun yanında temel belediyecilik hizmetlerimizi de bütün hızıyla devam ettirdik. Hizmet seferberliği ile yeni yatırımlarımızın yanında yapılan dengeli bütçe planlaması Turhal'a artı değer olarak geri dönmesini sağladık. Şeffaf, hesap verebilen belediyecilik anlayışımızla, halkımızla tüm verileri paylaşmaya bundan sonra da devam edeceğiz.”

Bundan sonraki süreçte de bütçe iyileştirme yönünde çalışmalar devam ederken, proje ve yatırımların da devam edeceğine işaret eden Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal'a ve Turhallılara hizmet yolunda hiçbir kuruşun boşa harcanmadığını ifade etti.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8