Yassıçal Köyü 13. Geleneksel Ergonaş Baba Festivali

AMASYA (AA) - Amasya'da 13. Geleneksel Ergonaş Baba Festivali Yassıçal köyünde düzenlendi.Yassıçal Köyü Muhtarlığı, Yassıçal Köyü Derneği ve Ergenoş Baba Derneği tarafından köy meydanında düzenlenen programda, model uçak ve semah...

Yassıçal Köyü 13. Geleneksel Ergonaş Baba Festivali

AMASYA (AA) - Amasya'da 13. Geleneksel Ergonaş Baba Festivali Yassıçal köyünde düzenlendi.

Yassıçal Köyü Muhtarlığı, Yassıçal Köyü Derneği ve Ergenoş Baba Derneği tarafından köy meydanında düzenlenen programda, model uçak ve semah gösterisi sunuldu.

Sebahat Akkiraz, Kaptan Yılmaz ve yerel sanatçıların sahne aldığı festivalde misafirlere kavurma ve pilav ikram edildi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, yaptığı konuşmada bu tarz etkinliklerin birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi.

Yassıçallı vatandaşlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Sarı,sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizler biriz bu topraklarının insanıyız ayrımız, gayrımız yok. Bizler bin yıl önce bu coğrafyaya adım attığımızda, bir ülke edindik. Anadolu’ya ülke dedik. Ama sadece ülke değil. Ülke aslında bir coğrafya parçasıdır, bir topraktır. Ülke ile vatan farklı kavramlardır, farklı sözlerdir. Bizim için Anadolu ülkenin ötesinde vatandır. Çünkü bu bayrak şehit kanlarıyla sulanmış bir toprağın üzerinde dalgalanmaktadır. İşte bir toprağı vatan yapan değerler bugün burada yaşatılmaktadır. Yöre kültürümüzü bizi biz yapan öz değerlerimizi yaşatan Yassıçallı hemşehrilerimizi de tebrik ediyorum”

Yassıçal Köyü Derneği Başkanı Özkan Güner ise Yassıçal'da düzenlenen şenliklerin her geçen yıl daha iyi olması için çalıştıklarını ifade ederek,"Yassıçallılar kendi vatanını, toprağını seven insanlar, bizler kültürümüzü yaşatmaya çalışan ve bunun için çaba veren insanlarız. Bu kapsamda bizlerin yanında olan herkese sonsuz teşekkür ederiz." diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8