Hizmet İnsanı KERİM ÖZER...

Bugün dost ziyaretine gittiğim ESHOT Gn. Md. Yrd. Kerim Özer'i makamında ziyaret ettim. Sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmemizde Bayraklı'lı olarak geçmiş Bayraklıyı ve anılarımızı paylaştık. Yıllarca Yerel Yönetim Hizmetinde başarılı olmuş Kerim Özer Beye yeni görevinde başarılar dilerim.

Hizmet İnsanı KERİM ÖZER...

Bugün dost ziyaretine gittiğim ESHOT Gn. Md. Yrd. Kerim Özer'i makamında ziyaret ettim. Sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmemizde Bayraklı'lı olarak geçmiş Bayraklıyı ve anılarımızı paylaştık. Yıllarca Yerel Yönetim Hizmetinde başarılı olmuş Kerim Özer Beye yeni görevinde başarılar dilerim.

Meslek yaşamına;

Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri’nin mühendis kadrolarında çalışarak başlayan Özer; İnegöl Belediyesi’nde Fen İşleri ve Park Bahçelerden sorumlu Başkan Yardımcılığı ve son olarak uzun yıllar İzmir Konak Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüttü.

Güney Marmara Belediyeler Birliği’nin verdiği “Çevre Ödülü” nün de sahibi olan ve Üniversite işbirliği ile pek çok proje hayata geçiren Özer; özellikle Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu bir üst düzey bürokrat olarak da; kentin alt yapı çalışmalarında ürettiği özgün takvim ve işleyiş modelleri ile hızlı, kaliteli ve yerinde hizmet uygulamaları ile uzun yıllar övgü topladı.

Bu görevi süresince;

Her şeyden önec; kentsel alt yapıyı ilgilendiren yarım kalmış tüm çalışmaların ve teknik projelerin hızla tamamlanmasını sağladı. Çınarlı Rekreasyon Alanı Çınartepe -Gültepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı, Göztepe Parkı gibi kentin nefes alma alanlarının hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. 7-24 hizmet ağını kurarak; halkın acil gereksinimleri arasında öncelik olan kaldırım,yol, alt yapı onarma çalışmalarına hız kazandırdı.

Fen İşleri hizmetlerinin Ar-Ge Merkezi gereksinimini zaruri gören Özer; ilgili birim temsilcileri ve uzmanların da katılımı ile kentsel alt yapıyı oluşturmada kalıcı ve sürekliliği olan öngörülü üretim anlayışını öne çıkararak önemli adımlar attı.

Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü ile bünyesindeki Fen şleri Müdürlüğü’nün koordineli çalışmasına; bazı mahallelerde Halk Evleri ile ortaklaşa çalışmalar yürütülmesine öncülük etti. Parti ilkeleri, yerel yönetim anlayışı ve belediye hizmetlerini buluşturarek halka ulaşmanın, onları ikna edip sürece dahil ederek üretmenin model örneklerini yarattı. Halk-STK-Belediye üçgeninde daha verimli olduğunu ortaya koyan örnek çalışmalara imza attı.

Politik yaşamı;

üniversite yıllarında başlayan Kerim Özer; dönemin öğrenci örgütlenmelerinde yer aldı, önderlik yaptı. ‘80’ döneminden bu yana aralıksız Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Özer; 2005 yılında, Cumhuriyet Halk Partisi Bornova İlçe Başkanlığı’na seçildi.

İlçe Başkanlığı döneminde; AKP’nin takiye politikasına, baskı ve yolsuzluklarına karşı “Cumhuriyete savaş açtılar!”, “Sahte ışığınızla yoksullaştırdığınız, yok saydığınız halk, size dur diyecek”, “Kediye ciğer emanet edilmez” başlıklı kampanyaları yürüterek büyük ses getirdi. Dönemin Başbakanı ve Maliye Bakanı tarafından dava edildi ve beraat etti.

Kerim Özer; 2014 ve 2019 Yerel Seçimleri’nde Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıktı ve İzmir’in alt yapı ve dönüşüm noktasında en ihtiyaçlı bölgelerinden biri olan ilçenin alt yapı haritasını ve gereksinimlerini çıkararak uzman kadrolarla projeler hazırladı.

Özer; belediye başkan adaylıkları süreçlerinde uzman kadroların da katılı ile

Kentsel Dönüşümle birlikte ele almak üzere; ilçede yoğun ihtiyaç duyulan Kanalizasyon, atık su ve yağmur suyu projeleri;

ıslah ve taşkın koruma uygulamaları;

Fen İşleri 7-24 Hizmet Ağı ve Entegrasyon sistemleri üzerinde de çalışarak pnojeler hazırladı.


Aktif bir sosyal yaşama sahip olan Kerim Özer;

KESK'e bağlı faaliyet gösteren Tarım Orman-Sen’de Ege Bölge Sekreterliği yaptı. Ege 78’liler Derneği; Atatürkçü Düşünce Derneği Bayraklı Şubesi aktif üyesi.

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi.

Özer; meslekdaşı Bilge Özer ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 20:16

Cahit GENÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8