Ortahisar Gençlik Birimi’den dikkat çeken online etkinlikler!

Bundan yaklaşık beş ay önce kurulan Ortahisar Belediyesi Gençlik Hizmetleri birimi kısa sürede hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiriyor.

Ortahisar Gençlik Birimi’den dikkat çeken online etkinlikler!

Ortahisar Gençlik Birimi’den dikkat çeken online etkinlikler!

Bundan yaklaşık beş ay önce kurulan Ortahisar Belediyesi Gençlik Hizmetleri birimi kısa sürede hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiriyor. Pandemi sürecinde kültür ve sanat etkinliklerinden uzak kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla internet üzerinden online olarak düzenlenen etkinlikler yoğun rağbet görüyor.

ETKİNLİKLER ONLİNE ORTAMA TAŞINDI

Gençlik Hizmetleri Birimi Sorumlusu Kadir Bekâr, beş aydır 7’den 70’e herkesin beğeniyle izlediği birbirinden ilginç telekonferans, söyleşi ve etkinliklere imza attıklarını söyledi.

Her hafta farklı bir temada etkinlik düzenleyen birim, ‘Ortahisar Kitap Topluluğu’, ‘Sinema Topluluğu’, ‘Dünyadan Sesler’ ve ‘Ortahisar Medeniyet Okulu’ başlıkları altında birbirinden nitelikli programlarla pandemi sürecinde bu tür etkinliklerden mahrum kalan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Her ayın ilk haftasında Kitap Topluluğu’nda bir kitabın tahlili, Sinema Topluluğu’nda bir sinema filminin değerlendirilmesi, Dünyadan Sesler’de farklı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının o ülkelerle ilgili gözlemleri, Ortahisar Medeniyet Okulu’nda ise her hafta kendi konusunda uzman akademisyen, araştırmacı ve yazarın online söyleşisi yayınlanıyor.

Moderatörlüğünü Kadir Bekâr’ın yaptığı Medeniyet Okulu adıyla düzenlenen etkinliklerin ilkine Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, ikincisine Prof. Dr. Ümit Meriç konuk oldu. Moderatörlüğünü Abdulkadir Yılmaz’ın yaptığı ‘Dünyadan Sesler’ başlığıyla düzenlenen söyleşilerin ilkine ise Fas’ta bulunan Uluslararası Rabat Üniversitesi öğrencisi Gökhan Bay, ikincisine ise konuk olarak Türkiye’nin Tanzanya Büyükelçisi Mehmet Güllüoğlu katıldı. Moderatörlüğünü senarist-yönetmen Çamran Azizoğlu’nun yaptığı Sinema Topluluğu’nda ise sinema klasikleri arasında yer alan Orson Welles’in yönettiği ‘Yurttaş Kane’ isimli filmin değerlendirilmesi yapıldı.

Diğer yandan Gençlik Hizmetleri Birimi tarafından çıkarılacak olan ‘Gençlerin Dergisi Burada’ isimli dergide de gençler tarafından gönderilecek olan yazı, çizim ve resimler yayınlanacak.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8