Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN' ın yeni romanı "Sinopeli Diogenes"

Değerli büyüğümüz, Kültür eski Bakanımız, Trabzonlu hemşerimiz ve haber sitemizin köşe yazarı Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN' ın yeni romanı "Sinopeli Diogenes" Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basımı gerçekleştirilerek kitap severlere ulaştırılmıştır.

Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN' ın yeni romanı "Sinopeli Diogenes"

Değerli büyüğümüz,  Karadenizli hemşerimiz, Kültür eski Bakanımız ve haber sitemizin köşe yazarı Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN' ın yeni romanı "Sinopeli Diogenes" Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basımı gerçekleştirilerek kitap severlere ulaştırılmıştır.

Kitapseverler Sinopeli Diogenes isimli romanı Halk Kitapevi, İdefiks, D&R, Trendyol, Kitapkurdu.com, n11.com, Hepsiburada, bkmkitap.com,Kitap Bulut gibi adreslerden temin edebilirler.

Sinopeli Diogenes; felsefeye, aşka, erdeme, vazgeçişe dair…Tanrılar tanrısı Zeus, âşık olduğu su perisi Sinope'yi “dünyanın en güzel yeri” diyerek Paflagonya'ya getirip bırakır. O günden sonra güzel Sinope'nin adıyla anılacak kent, zamanla bir başka düşünürün de memleketi olacaktır. Zengin bir adamın oğlu olarak doğsa da dünya nimetlerini elinin tersiyle iten, Büyük İskender'e bile “Gölge etme başka ihsan istemem” sözüyle kafa tutan, gündüz vakti elinde fenerle “adam arayan” o Sinopeli, Diogenes'ti…

Diogenes'in dünyanın tüm nimetlerinden ve hazlarından vazgeçişi, onu ilk gençliğinde çok sevdiği Aisa'dan ve kölelikten kurtardığı ve ömrü boyunca ona âşık kalacak Aspa'dan bile uzaklaştıracaktır. Bir fıçının içinde öldüğünde Diogenes'in feneri ve köpeğinden başka bir şeyi yoktur, ama felsefe tarihine damga vuracak sözleri ve yaşam tarzıyla artık ölümsüzdür…

Sinope'den başlayan köpeksi yaşamı Korint'te son bulan Diogenes'in öyküsü, Suat Çağlayan'ın akıcı anlatımıyla bir biyografik romana dönüşüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 19:06

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8