Trabzon' da vefalı köpek ‘Boncuk’ kulübesine kavuştu!

Sahibinin hastalanması nedeniyle bir hafta boyunca hastane kapısında sahibini bekleyerek uluslararası haber ajanslarına konu olan ‘Boncuk’ isimli köpeğe kulübe hediye edildi.

Trabzon' da vefalı köpek ‘Boncuk’ kulübesine kavuştu!

Vefalı köpek ‘Boncuk’ kulübesine kavuştu!

Sahibinin hastalanması nedeniyle bir hafta boyunca hastane kapısında sahibini bekleyerek uluslararası haber ajanslarına konu olan ‘Boncuk’ isimli köpeğe kulübe hediye edildi. Türkiye gündemine de oturan olayda sahibi Cemal Şentürk’ün hastanede tedavi edildiği bir hafta boyunca ‘Boncuk’ isimli köpek onu bir gün olsun yalnız bırakmamıştı. Ortahisar Belediyesi Gençlik Hizmetleri ile Veteriner İşleri Müdürlüğü vefalı köpek Boncuk’u kulübe ile ödüllendirdi. Sahibinin yaşadığı apartmanın önüne koyulan köpek kulübesini Femin Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Yangın da rengârenk boyadı.

‘Boncuk’ isimli köpeğin günümüzde unutulan vefa duygusunu bütün insanlığa ibret verici bir şekilde bir kez daha hatırlattığını belirten Ortahisar Belediyesi Gençlik Hizmetleri Sorumlusu Kadir Bekar şunları söyledi: “Her daim yaşatmamız ve özellikle gençlere miras olarak bırakmamız gereken vefa ve dostluk kavramlarını bize yeniden hatırlatan Boncuk’a müteşekkiriz. Ortahisar Belediyesi olarak kendisine birkaç hediye vermek istedik. Umarız çok sevinir.”

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8