AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Partinin milletin desteği ve duasıyla mazlumlara umut olduğunu kaydetti.AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kırkpınar, 14 Ağustos 2001 tarihinin,...

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Partinin milletin desteği ve duasıyla mazlumlara umut olduğunu kaydetti.

AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kırkpınar, 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk siyasi ve demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Kırkpınar, partisinin millet iradesinin en büyük temsilcisi olmayı başardığını, hayata geçirdiği politikalarla Türkiye'yi hem üzerinde yaşadığı coğrafyanın hem de dünya siyasi tarihinin en önemli aktörlerinden birisi yaptığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"AK Parti milletin desteği ve duasıyla mazlumlara umut oldu. 3 Kasım 2002'de iktidara gelerek muktedir olmayı başaran Türk milleti, binlerce yıllık medeniyet tarihine yakışan politikaları hayata geçirip dünya genelinde mazlumlara da umut olabilmiştir. Bu süreç zor olduğu kadar meşakkatli olmasına karşın, binlerce yıllık bir medeniyetin de kutlu bir uyanışıdır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 17 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük projeleri hayata geçirilmiştir. Elde edilen büyük başarılar ve hedef olarak açıklanan küresel ölçekli projeler neticesinde milletimiz ve devletimiz kanlı terör eylemleriyle, hain darbe girişimleriyle, finans odaklı manipülatif saldırılarla yolundan saptırılmak istenmiştir. Bu sebeple, aziz milletimiz her zamankinden daha uyanık olmak durumundadır."


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8