AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.Nilgün Ök, mesajında, Cumhurbaşkanı...

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Nilgün Ök, mesajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partilerinin kurulduğu günden bu yana "Halka hizmet Hakk'a hizmettir" diyerek, istikrarın, barışın, adaletin ve güvenin simgesi olduğunu belirtti.

AK Parti'nin siyaset sahnesine çıkması ile birlikte dünyanın, dik ve kararlı duran, dengeleri değiştiren, oyunları bozan ve dünya siyasetine yön veren bir Türkiye ile tanıştığına işaret eden Ök, şunları kaydetti:

"3 Kasım 2002'den itibaren tek başına milletin iradesi ile iktidar olan AK Partimiz girdiği her seçimi Türk milletinin teveccühü ile açık ara kazanmıştır. Ayrıca bu süre içinde karşı karşıya kaldığımız 27 Nisan 2007 Muhtırası, Gezi Olayları, 17-25 Aralık Kumpasları, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve ekonomik yıpratma politikaları ile milletimizi, devletimizi, partimizi parçalama niyetinde olanların hevesleri kursaklarında kalmıştır. AK Parti olarak her zaman zalimlerin karşısında, mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. İlk günkü inanç, azim ve kararlılıkla çalışarak, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ne köklerimizden kopacağız, ne de gözlerimizi bir an olsun ufuktan ayıracağız."

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise 14 Ağustos 2001 tarihinin, Türk siyasi ve demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti'nin, Türkiye'nin geleceğine dönük çok önemli adımlar attığını vurgulayan Zolan, "AK Parti denilince milletin ortak hafızasında yatırımlar, yenilikler ve icraatların oluşturduğu hizmet destanları yer almaktadır. Milletimizin emrinde, milletin hizmetkarı olma anlayışı ile gece gündüz demeden çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tüm yol arkadaşlarına şahsım ve ülkem adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 14 Ağustos 2001'de çıkılan bu kutlu yolculukta, sayısız hizmet ve yenilikle ülkemize çağ atlatan partimizin 18. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. İstikrar ve güvenin adresi olan partimizin kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz de, mesajında, AK Parti'nin hayata geçirdiği icraatlarla hizmet çıtasını sürekli yükselterek Cumhuriyet tarihinde eşi görülmemiş bir başarı hikayesi yazdığını belirtti.

AK Parti'nin kurulduğu 14 Ağustos 2001'in Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı olduğunu, 18 yıl önce "Her şey Türkiye için" diye yola çıkan AK Parti'nin, Türk siyasi hayatına yüksek değer kattığını vurgulayan Filiz, şunları kaydetti:

"Kuruluş amacı halka ve millete hizmet etmek olan AK Parti milletin partisi olarak milletle büyüdü. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemize ve milletimize hizmet etmek için yola çıkan bu kutlu hareket bugün 18. yılını geride bıraktı. AK Parti kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış AK kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ülkemizi kalkındırmanın, milletimizi daha iyi hizmetlerle buluşturmanın mücadelesi içinde olduk. Bunu yaparken en büyük destekçimiz, sıkı bir ilişki kurduğumuz milletimiz ve bir aile birlikteliğinde olduğu gibi aynı hedef doğrultusunda çalıştığımız teşkilatlarımız oldu."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8