EKAF Genel Başkan Adayı Mehmet TOPALOĞLU Projelerini açıkladı...

Mehmet TOPALOĞLU adaylığını ve seçilmeleri halinde neler yapmayı planladıklarını haber sitemize açıklamıştır.

EKAF Genel Başkan Adayı Mehmet TOPALOĞLU Projelerini açıkladı...

Mehmet TOPALOĞLU adaylığını ve seçilmeleri halinde neler yapmayı planladıklarını haber sitemize açıklamıştır.

İzmir’ de yaşayan Karadenizlilerin büyük oranda yakından tanıdığı ve ağabey olarak kabul ettikleri Mehmet TOPALOĞLU, 26 Mayıs 2021 tarihinde Çarşamba günü saat 12:00 de Büyükşehir Belediyesi Fuar Kültürpark Sanat Merkezinde yapılacak olan Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF) genel kurulunda Genel Başkanlığa aday olduğunu kamuoyuna açıklamıştır.

Mehmet TOPALOĞLU, Rize’ den İzmir’ e göç ettiği ve iş hayatına başladığı 1978 yılından itibaren İzmir’ de bulunan ve Karadenizlilerin o dönemde tek bir şemsiye altında toplandığı Ege Bölgesi Karadenizliler Derneğinin Yönetim Kurullarında yer almış ve hemşerileri ile olan irtibatını ve gönül bağını hiç koparmamıştır.

1994 yılında İzmir’ de kurulan Ege Bölgesi Karadenizliler Kültür Vakfının kurucuları arasında ve ilk yönetim kurulunda yer almıştır. Daha sonra uzun yıllar Ege Karadenizliler Kültür Vakfının Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş ve hali hazırda adı geçen Vakfın Onursal Başkanıdır.

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonunda Merhum Mehmet NİYAZOĞLU’ nun Genel Başkanlığındaki Yönetim Kurulunda; Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ege bölgesinde faaliyet yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarının yapmış olduğu faaliyetlerde hemşerilerimizin kendisinden talep ettikleri her türlü desteği esirgememiş, elinden geldiğince hemşerilerimize yardımcı olmuştur.

EKAF Genel Başkanlığına aday olan Mehmet TOPALOĞLU, Genel Kurul Üyeleri tarafından teveccüh gösterilerek Genel Başkanlığa seçilmesi halinde; Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Başkanlar Kurulu, Danışma Kurulu ve bu işlere gönül veren tüm hemşerilerimiz ile birlikte el ele vererek eşgüdüm içerisinde aşağıda ana hatları ile belirtilen faaliyetlerde bulunacaklarını beyan etmiştir.

- Federasyonumuz kurumsal hale getirilecektir.

- Tüzük Gereği BAŞKANLAR KURULUMUZ ile daha aktif olarak iletişim sağlanacak; kendilerinin bilgi, tecrübe ve önerilerinden yararlanılacaktır.

- Federasyonumuza bağlı tüm şehirlerin iyi bir şekilde temsilini sağlamak amacı ile federasyonumuzun yönetim kurulunda her şehrimizden temsilci bulunması sağlanacaktır.

- Federasyonumuza bağlı tüm derneklerin yapacakları faaliyetlere iştirak edilecek ve destek olunacaktır.

- Derneklerimizle birlikte yapılacak faaliyetlerde talep halinde birlikte planlanacak ve yerine getirilmesi sürecinde destek olunacaktır.

- Sürekli azalmakta olan federasyonumuza bağlı derneklerimizin sayısını çoğaltmak için Karadenizli Dernekler için EKAF’a üye olmak cazip hale getirilecektir.

- Ege Karadeniz haber sitemiz vasıtası ile federasyonumuz ve bağlı derneklerimizin yapmış oldukları faaliyetler ulusal düzeyde geniş kitlelere duyurulacaktır.

- Sosyal medya yolu ile Karadenizliler arasında iletişimi sağlayacak olan bir iletişim ağı oluşturulacaktır.

Projelerimiz;

A-  Bağlı Derneklerimizden web sitesi olmayanların tamamını EKAF olarak 2 ay içerisinde hazırlayıp yayına sokacağız. Bir yıllık isim hakkı ve barınma giderlerinin tamamını üstleneceğiz. Veri girişi için ilgili derneğin belirleyeceği kişiye eğitim EKAF Genel Merkezinde verilecektir. Ayrıca ilgili dernek kendi çevresinden alacağı reklam ile derneğine gelir sağlamasına yardımcı olacağız.

B- KARADENİZ ATEŞİ/AŞKI: 18 Karadeniz illerinin 2’şer oyunu ve 2 zeybek oyunundan oluşan bir FOLKLÖR EKİBİ kurulacak. Ekibi oluşturacak usta öğreticilerin SSK ve ücretlerini HALK EĞİTİM MERKEZİ tarafından karşılanacaktır. Ekibi oluşturan gençlerimiz Üniversite öğrencilerimizden oluşturulup ilk etapta ulaşım ve yeme-içme EKAF tarafından karşılanacak. 31.Ekim Dünya Karadenizliler günü 10.000 kişilik salonlarda yapılacaktır. Burada ilk olarak bu ekip sahne alacaktır. Daha sonra Ege ve tüm yurt içi ve dışı gösterilerde EKAF adına ve KARADENİZ ATEŞİ/AŞKI adı altında bizi temsil edecektir.

C- ETKİNLİKLERİN BELİRLENMESİ VE GELİR DAĞILIMI: EKAF Bağlı Derneklerimizin gücü kadar anlayışı ile; Bağlı Dernek Başkanlarımızın düşünce ve katkıları alınarak 31 EKİM DÜNYA KARADENİZLİLER GÜNÜ, DAYANIŞMA GECELERİ, HAMSİ ŞÖLENİ vb. etkinliklerimize ortak karar verilecektir. Programların içeriliği ve elde edilecek gelir; derneklerimizin katkıları oranında paylaşılacaktır. Bilet ile yapılan etkinliklerin bilet başı belirli orandaki payı net olarak bağlı derneğin satış miktarı ile çarpılıp ilgili derneğe bağış olarak verilecektir. Hem katkı artırılacak ve hem de bağlı derneğe EKAF’ta olmanın maddi desteği sağlanacaktır.

D- Karadeniz PAZAR ya da e-karadeniz adı altında 18 Karadeniz ilinin yöresel ürünlerinin pazarlamasına aracılık yapılacaktır. İnternet üzerinden sanal Pazar olarak kurulacak bu sistemin yapılması için 18 Karadeniz ilinin Ticaret Odaları ve bağlı derneklerimiz ile koordinasyon sağlanarak üretici ile tüketiciyi EKAF buluşturacaktır. Tüketici siparişi EKAF güvencesi ile alıp, adresine kargo ile kapısında teslim alıp sanal pos veya nakit ödeme ile istediği ürüne sahip olacaktır. Üreticiler satış fiyatının belli oranını EKAF’a ödeyecektir. EKAF’da elde ettiği kazancını; bağlı dernek üyelerinden gelecek talepleri oranında derneklere yönlendirecektir.

E- EGE KARADENİZLİLER BİLGİ BANKASI: Federasyonumuz daha önce Ege Karadenizliler Rehberini yapmıştır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi nedeni ile artık bilgi toplumu gereği Karadenizli iş adamalarımızı, akademisyenlerimizi, öğrencilerimizi, emekçilerimizi sanal alemde bir araya getireceğiz. Bunun için EKAF bünyesinde güçlü bir bilgi işlem departmanını Karadenizli öğrencilerimiz ile oluşturacağız. İşçi-işveren, hukukçu, muhasebecilerimizi vb meslek erbaplarımızı bir araya getireceğiz. Kısaca EKAF’I MARKA YAPACAĞIZ

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 18:02

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8