Karabağlar’da “can dostlar” için kermes...

Karabağlar Kent Konseyi tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen kermes, Poligon’daki Gazeteci Barış Selçuk Parkı’nda törenle açıldı.

Karabağlar’da “can dostlar” için kermes...

Karabağlar’da “can dostlar” için kermes

Karabağlar Kent Konseyi tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen kermes, Poligon’daki Gazeteci Barış Selçuk Parkı’nda törenle açıldı. Törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, Karabağlar Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Meclisi üyeleri, CHP Karabağlar Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, Karabağlar Belediyesi meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan Karabağlar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Ekolojik Denge Hayvan Hakları Çalışma Grubu Lideri Fatma Şimşek’le İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, kermese katkılarından ötürü Başkan Selvitopu’na teşekkür etti.

Başkan Selvitopu da konuşmasında, kentlerin insanı, bitkisi, sokakta yaşayan hayvanlarıyla bir bütün olduğunu vurgulayarak, “Birlikte yaşadığımız bu çevreyi koruyup geleceğe taşımamız gerekiyor. Bu etkinlik mütevazı görülebilir ama yaratacağı etki çok farklıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bundan sonraki süreçte de katılımcılık anlayışı doğrultusunda sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaya özen göstereceklerine dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Bu tür çalışmaları yapan vatandaşlarımızın, örgütlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Karabağlar’da yaşayan herkesi, sokakta yaşayan canlılarımıza sahip çıkmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Daha sonra katılımcılar kermesi gezdi. Başkan Selvitopu stantlarda yer alan ürünleri tek tek inceledi; vatandaşlarla sohbet etti.

Kermes yarın da devam edecek.

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8