Trabzon' da Orbel A.Ş. İşçileri Ramazan Kumanyalarını İhtiyaçlı Ailelere Bağışladılar...

Ortahisar Belediyesi ile Hak-iş/Hizmet-İş Sendikası Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası düzenledi. Ortahisar Belediyesi şirketi ORBEL A.Ş bünyesinde çalışan işçiler, şirket tarafından verilen Ramazan kumanyalarını bu sene ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

Trabzon' da Orbel A.Ş. İşçileri Ramazan Kumanyalarını İhtiyaçlı Ailelere Bağışladılar...

Ramazan kumanyalarını ihtiyaçlı ailelere bağışladılar

Ortahisar Belediyesi ile Hak-iş/Hizmet-İş Sendikası Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası düzenledi. Ortahisar Belediyesi şirketi ORBEL A.Ş bünyesinde çalışan işçiler, şirket tarafından verilen Ramazan kumanyalarını bu sene ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

Belediye önünde kumanyalarını bağışlayan işçilere hitap eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Ramazan ayının arifesinde, bu ayın manevi atmosferine uygun olarak, birlik, beraberlik, hem de Ramazan’ın yardımlaşma ve dayanışma gayesine uygun olarak, o manevi hissiyatın gereği olarak sizler, kıymetli mesai arkadaşlarımız Belediyemiz adına çok örnek ve çok güzel bir davranışa, manevi bir dayanışmaya imza atıyorsunuz.” dedi.

“HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUM”

Pandemi döneminde belediye personelinin ihtiyaç sahibi aileler için çok örnek bir yardımlaşma davranışı ortaya koyduğunu belirten Başkan Genç, “Ekmeğinizi, gıdalarınızı diğer ihtiyaçlı olan vatandaşlarımızla paylaşıyorsunuz. Bu güzel dayanışma örneği nedeniyle sendika başkanımıza ve sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun, var olun. Allah (C.C.) hepinizden razı olsun. Hepinizle gurur duyuyorum. Hakikaten beni çok mutlu ettiniz. Bu Ramazan ayı vesilesiyle bir ailemizin, bir yavrumuzun yüzünün gülmesi, mutlu olmasına, o ana vesile olmanın hakikaten hem bu dünya için; hem de ebedi âlem için büyük bir karşılığı var. Buna hepimiz inanıyoruz.” dedi.

“ÖRNEK BELEDİYECİLİK”

Yardımlaşma ve dayanışmanın önemine değinen Başkan Genç, salgın sürecinin ancak birlik beraberlik ve dayanışmayla aşılacağına vurgu yaparak şöyle konuştu: “Ülke olarak da bütün dünyayı kavuran bir pandemiyle karşı karşıyayız. Zor süreçler geçiriyoruz. Ama hamdolsun ki, birlik, dayanışma ve yardımlaşmayla bu süreci atlatacağız. Geçen yıl Vefa Grubumuzun mesai mefhumu tanımadan yaptığı çalışmayı bu Ramazan vesilesiyle de şimdi bütün personellerimiz yapıyor. Burada Belediyemizin dayanışmacı, yardımlaşmacı anlayışını ortaya koyduk. Belediyecilik örneği de burada. Bu çalışmaya sizler de katkı sağlayarak büyük bir örnekliği ortaya koydunuz. O nedenle hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Hepiniz çok çok sağ olun. Bu vesileyle de yaklaşan Ramazan ayınızı şimdiden tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

“ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ”

Konuşmasında Türk Yıldızları’nın Trabzonlu pilotu Hava pilot yzb. Burak Gençcelep’in eğitim uçuşu sırasında uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olmasına değinen Başkan Genç, şehit pilot için taziyelerini iletti. Başkan Genç, şu ifadelere yer verdi: “Bugün şehrimizde hüzünlü bir gün, Ortahisar Belediyesi olarak burada gösteri uçuşu yapan medarı iftiharımız Türk Yıldızlarımızdan bir yıldızımız kaydı. Ebedi âleme, inancımız odur ki, cennete ulaştı. Hem şehrimizin, hem milletimizin başı sağ olsun. Başta kederli ailesi olmak üzere tüm yakınlarına baş sağlığı dileğimizi buradan paylaşıyoruz. Yine sınır boylarında vatanın birliği, bütünlüğü, şu anda bizim burada huzur içerisinde bu programı icra etme güvenliğimizi sağlayan iki şehidimize de Allah’tan (C.C.) rahmet dileğimizi iletiyorum.”

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER”

Hizmet-İş Trabzon Şubesi Başkanı İsmail Kaplan ise salgının yol açtığı ekonomik olumsuzlukları bertaraf etmek için yardımlaşmanın önemine değinerek, “Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye çıktığı mübarek bir aydır. Burada ORBEL personelimiz bu manevi iklime uygun olarak bu yılki Ramazan kumanyalarını ihtiyaç sahipleri için bağışlayarak güzel bir dayanışma örneği sergilediler. İhtiyaç sahibi ailelerimizin, yavrularımızın yüzünü güldürdüler. Bundan daha değerli ve anlamlı bir şey olamaz. Bir kez daha personelimize teşekkürlerimi iletiyorum. Allah (C.C.) hepinizden razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 14:34

egekaradeniz haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner8